Kuracje za pomocą kolagenu pomagają uzupełnić jego braki w naszym organizmie. Wystarczą dwie aplikacje dziennie, by nasza skóra znów była jędrna i gładka. Wygładzanie zmarszczek to jednak nie jedyne zastosowanie kolagenu. Kiedy jeszcze możemy liczyć na jego zdrowotne działanie?
Najpierw sprawdź, czy możesz
Zanim dokonasz pierwszej kuracji kolagenem, sprawdź, czy nie znajdujesz się w grupie, która nie może skorzystać z tych zabiegów. Z takiej możliwości wyłączone są osoby uczulone na rybie białka, czy kobiety pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem ciąży. Kolagenu nie mogą również aplikować osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy poddawały się chemioterapii. Jeśli jednak nie jesteś w żadnej z wymienionych grup, to możesz rozpocząć kurację.
Kolagen możemy stosować przy wielu problemach. Środek ten nie tylko zredukuje nam zmarszczki, ale też poprawi blizny czy zwalczy młodzieńczy trądzik. Terapia kolagenem jest także bezpieczna, ponieważ nie jesteśmy w stanie przedawkować tego środka. Nasza skóra nigdy nie wchłonie więcej kolagenu niż jest jej potrzebne.
Jak stosować kolagen?
Najprostszym sposobem jest zakup kremów bądź maści zawierających kolagen. To najłatwiejsza forma dostarczania go naszemu organizmowi. Na rynku znajdują się tysiące kremów, które mają redukować zmarszczki czy ujędrniać cerę. Możemy je dopasować chociażby pod kątem suchości skóry, wieku czy pory stosowania. Poza tym apteki oferują także liczne tabletki i proszki. To ostatnie ma neutralny smak, dzięki czemu można dodać je do potraw. Coraz częściej spotyka się także kolagen w formie płynnej, który podobnie jak tabletki, często wzbogacony jest o dodatkowe składniki i witaminy. Kiedy jednak taka forma nam nie wystarcza, możemy skorzystać z kolagenu w postaci żelu. Dokładne informacje o tym, jak stosować kolagen, otrzymamy w każdym salonie kosmetycznym, a także na specjalistycznych stronach internetowych. Ogólnie zaleca się, że kolagen z rybiego białka możemy nakładać dwa razy w ciągu dnia. Zanim to jednak nastąpi, należy pozbyć się makijażu, najlepiej stosując do tego mleczko bądź oliwkę. Po umyciu i wysuszeniu skóry należy ją ponownie nawilżyć. Dopiero wtedy możemy przystąpić do wcierania kolagenu. Skóra wchłonie go po mniej więcej dziesięciu minutach. Po tym czasie powinniśmy użyć kremu, który wzmocni naszą kurację. Nie może on jednak zawierać kolagenu, ceramidów ani kwasów owocowych. Jeśli musimy już użyć kremu z tymi właśnie składnikami, musimy odczekać co najmniej trzydzieści minut.